górne tło

Jaka przyszłość Unii? Priorytety i Wyzwania Nowej Kadencji - bezpłatna konferencja online

Nowa kadencja Komisji Europejskiej przyniesie ze sobą kluczowe decyzje wpływające na przyszłość nas wszystkich. ️W obliczu dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości globalnej oraz rosnących wyzwań klimatycznych, cyfrowych i geopolitycznych, teraz bardziej niż kiedykolwiek ważne jest, by zrozumieć kierunki, w jakich zmierza Unia Europejska.

W związku z tym, Instytut Polityk Publicznych ma przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie, które odbędzie się w środę 28 sierpnia o godz. 15:00-16:30 w formie online, podczas którego nasi eksperci omówią priorytety i wyzwania w nadchodzącej kadencji.

W trakcie spotkania, porozmawiamy o programie strategicznym Rady Europejskiej oraz o wytycznych politycznych dla następnej Komisji Europejskiej. Omówione zostaną również najważniejsze wyzwania, które stoją przed Unią oraz to, w jaki sposób Komisja i Rada chcą je pokonać. Serdecznie zapraszamy do udziału i do wspólnej dyskusji!

Aby wziąć udział w konferencji zarejestruj się, wypełniając poniższy formularz:

Link do wydarzenia prześlemy na Państwa adres e-mail przed wydarzeniem!

Prelegentki i prelegenci:

• Dr Aleksandra Borowicz: Adiunkt w Katedrze Ekonomii Międzynarodowej i Rozwoju Gospodarczego na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego; przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia Badań Wspólnoty Europejskiej (PECSA). Członkini sieci eksperckiej Team Europe Direct, gdzie zajmuje się kwestiami związanymi ze wspólną polityką handlową, funkcjonowaniem strefy euro, bezpośrednimi inwestycjami zagranicznymi oraz handlem międzynarodowym.

• Dr Bartłomiej E. Nowak: politolog i doktor nauk ekonomicznych. Pracownik naukowy Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Były prezes Grupy Uczelni Vistula (2020-2022) i dyrektor wykonawczy Centrum Stosunków Międzynarodowych (2010-2013). Pracował w Parlamencie Europejskim oraz doradzał w Konwencie ds. Przyszłości Europy i był członkiem Narodowej Rady Integracji Europejskiej. Współzałożyciel Inicjatywy „TAK w Referendum”. Ekspert Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego. Członek sieci eksperckiej Team Europe Direct, gdzie zajmuje się przyszłością i reformami Unii Europejskiej, Wspólną Polityką Zagraniczną i Bezpieczeństwa UE, Europą w zmieniającym się świecie oraz członkostwem Polski w strefie euro.

• Dr Błażej Choroś: Starszy wykładowca w Katedrze Studiów Europejskich w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Opolskiego. Członek Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich. Członek sieci eksperckiej Team Europe Direct, gdzie zajmuję się instytucjami Unii Europejskiej, przyszłością (i przeszłością) UE, procesem integracji i dezintegracji (w tym Polexitem); dezinformacją; prawami człowieka i komunikacją polityczną.

Konferencję poprowadzi Aleksandra Gnutek- absolwentka Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie w Yorku i Uniwersytecie Jagiellońskim, współpracowniczka merytoryczna Instytutu Polityk Publicznych.

_______
Punkt EUROPE DIRECT Kraków prowadzony przez Instytut Polityk Publicznych. Działanie współfinansowane przez Unię Europejską.