Centrum C10 rozwiń menu

Centrum C10 rozwiń

Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kondycja i uwarunkowania sektora pozarządowego - konferencja online

Szanowni Państwo,
Fundacja Instytut Polityk Publicznych oraz Centrum Obywatelskie Centrum C 10 zapraszają do udziału w bezpłatnej konferencji online pt. KONDYCJA I UWARUNKOWANIA SEKTORA POZARZĄDOWEGO, która odbędzie się w dniu 9 grudnia 2023 r.

Aby wziąć udział w konferencji wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy:

https://forms.office.com/e/B6CxxJfHzL

KIEDY? – 9 grudnia (sobota)

GDZIE? – ONLINE

 


➜ UCZESTNICTWO: Do udziału w konferencji zapraszamy studentów, doktorantów, pracowników naukowych oraz osoby reprezentujące sektor pozarządowy, a także wszystkich zainteresowanych.

➜ DYSKUSJE i rozważania będą prowadzone dwutorowo - istotne będą zarówno spojrzenie naukowe, jak i stanowiska praktyków związanych z sektorem pozarządowym.

➜ WIELOWĄTKOWOŚĆ: Biorąc pod uwagę rozmaite spojrzenia badawcze właściwe dla politologii, socjologii czy filozofii, zapraszamy do przygotowania wystąpień dotyczących różnorodnych aspektów dotyczących funkcjonowania organizacji pozarządowych w Krakowie i w Polsce.

➜ KONFERENCJA, podczas której poruszona zostanie problematyka kluczowa z punktu widzenia sprawnego funkcjonowania całego społeczeństwa, stanowić będzie naturalne uzupełnienie działań prowadzonych w ramach zadania publicznego pn. Centrum Obywatelskie Centrum C 10, finansowanego ze środków Miasta Krakowa. Instytut zaprasza do przesyłania zgłoszeń osoby, których zainteresowania badawcze dotyczą sektora pozarządowego w Krakowie i w Polsce. Podczas konferencji zaplanowano wystąpienia osób reprezentujących zróżnicowane orientacje metodologiczne i teoretyczne, co stanowić będzie swoistą wartość dodaną konferencji.

➜ MOTYW GŁÓWNY: Naczelną przesłanką, jaką kieruje się Instytut w przygotowaniu konferencji jest uwzględnienie w niej różnorodnych tematów, które nie będą ograniczały się wyłącznie do ustawowych regulacji dotyczących organizacji pozarządowych. Proponujemy wzięcie pod uwagę następujących zagadnień, które stanowić jednak mają jedynie ramę własnych dociekań autorów:
- kondycja sektora pozarządowego;
- rola sektora pozarządowego w kształtowaniu społeczeństwa obywatelskiego;
- aspekty instytucjonalne, społeczne i polityczne dotyczące funkcjonowania organizacji pozarządowych;
- determinanty działalności organizacji pozarządowych na szczeblu lokalnym,
regionalnym, krajowym oraz międzynarodowym;
- współpraca organizacji pozarządowych z sektorem publicznym oraz biznesem;
- finansowanie działalności organizacji pozarządowych;
- praktyka funkcjonowania organizacji pozarządowych w Krakowie, w Polsce i na świecie.
Konferencja będzie sposobnością do wymiany opinii i poglądów oraz prezentacji wyników badań na temat kierunków ewolucji sektora pozarządowego, a w szczególności na temat roli, znaczenia i przyszłości organizacji pozarządowych. Celem konferencji jest zatem analiza kondycji i przeobrażeń sektora pozarządowego.

↓ PRAKTYCZNE INFORMACJE: ↓
Udział w konferencji jest bezpłatny.
Uczestnictwo w konferencji może mieć charakter bierny (wysłuchanie wystąpień), jak i czynny (z wystąpieniem).
Zgłoszenia na konferencję należy przesłać za pośrednictwem formularza online dostępnego pod linkiem: ❯ https://forms.office.com/e/B6CxxJfHzL

➜ TERMINY:
Przesłanie zgłoszeń dotyczących wystąpień: do 28 listopada 2023 r.
Powiadomienie o przyjęciu zgłoszeń z wystąpieniem: do 30 listopada 2023 r.
Informacje dotyczące konferencji będą na bieżąco aktualizowane.

➜ W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących konferencji, prosimy o kontakt z Centrum Obywatelskie Centrum C 10: c10@ipp.expert.
➜ Liczymy na Państwa obecność, owocne spotkanie naukowe oraz wymianę doświadczeń dotyczących funkcjonowania organizacji pozarządowych.

Pozdrawiamy
Komitet Organizacyjny

❯ Serdecznie zachęcamy do zapisów! ❮

 

 

 

 

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paulina Waryan
Podmiot publikujący: C10
Data publikacji: 2023-11-16
Data aktualizacji: 2023-11-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź